مزایا و معایب دوگانه سوز کردن خودرو

 

دوگانه سوز کردن خودرو ها از دهه 80 در ایران شروع شد و به دلیل صرفه جویی زیاد در هزینه ها به شدت و سرعت در کشور رواج پیدا کرد و به محبوبیت بالایی در سطح کشور شد. همچنین سبب بالا رفتن سرانه خرید خودرو در کل کشور شد. از گاز های مصرفی خودرو به گاز LPG  و گاز CNG اشاره کرد.

 

مزایا و معایب دوگانه سوز کردن خودرو

 

مزایای خودرو های گاز سوز

*اصلی ترین و مهم ترین دلیل ترجیح خودرو های گاز سوز برای مردم، پایین تر بودن قیمت آن نسبت به خودرو های بنزینی است و از نظر اقتصادی بصرفه تر است. و شما برای یک باک گاز هم ملبغ کمتری پرداخت می کنید هم مسافت بیشتری را نسبت به یک باک بنزین طی می کنید.

*از اصلی ترین دلالیل آلودگی هوا مخصوصا در کلانشهر ها استفاده از بنزین های نامرغوب است. برخی از جایگاه های گاز برای فروش بیشتر، مقداری نا خالصی به بنزین ها اضافه می کنند و به گفته کارشناسان همین امر سبب  بیشتر و بیشتر شدن آلودگی هوا می شود. خودرو های گاز سوز نسبت به خودرو های بنزینی 11 برابر کمتر آلودگی دارند و گاز های گلخانه ای بسیار کمتری تولید می کنند.

*تولید گاز های LPG و CNG نسبت به بنزین هزینه بسیار کمتری دارد و می تواند به  اقتصاد کشور کمک کند زیرا با بالا رفتن درخواست خودرو های گاز سوز، سرانه مصرف بنزین کاهش یافته.

 

معایب خودرو های گاز سوز

  • بالا رفتن استهلاک موتور و دیگر قطعات مصرفی و داخلی خودرو
  • به دلیل وجود منبع ذخیره گاز در قسمت صندق عقب، فضای زیادی را اشغال کرده و حجم آن را کم می کند
  • به دلیل قابلیت زیاد اشتعال پذیری در هنگام حادثه، خطر بالایی دارد
  • بالا بودن قیمت تجهیزات گاز سوز کردن خودرو
  • کاهش قدرت موتور خودرو
  • افزایش وزن خودرو
  • زودتر تمام شدن گاز نسبت به بنزین

برای گاز سوز کردن خودرو ها به این نکته توجه داشته باید که بهترین نوع آن خودرو های گاز سوز کارخانه ای هستند. اما اگر خودرویی دارید که می خواهید آن را دوگانه سوز کنید به مراکز معتبر مراجعه کنید تا خطرات و مشکلات احتمالی را به کمترین حالت ممکن برسانید. در نهایت در صورت هرگونه مشکل می توانید با ما در امداد شیراز متخصص در حمل خودرو شیراز تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان کمک رسان شما باشیم.

 

 

 

 

همراه :09172002622

 

 

آدرس: شیراز، بلوار امیرکبیر، بعد از پلیس راه بوشهر، امداد خودرو شیراز مهر

نقشه ما

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید